sport -

Přehled aktivit školy

• branně sportovní kurz
    • exkurze na mezinárodní výstavy a přehlídky
    • účast žáků v celostátních soutěžích v odborných dovednostech prodavačů, číšníků, kuchařů, brašnářů, řezníků a cukrářů
    • zahraniční stáže žáků
    • pořádání rautů pro společenské akce různých firem
    • GASTRODEN - praktické závěrečné zkoušky číšníků, přehlídka učňovských dovedností
    • barmanská soutěž Hanácká barman show
    • reprezentační školní ples
    • divadelní a filmová představení
    • odborné kurzy
    • ekologické aktivity
    • Školní kosmetický salón
    • vánoční a velikonoční jarmarky ve škole
    • "Den otevřených dveří" v prosinci a únoru
    • Den jazyků
    • Workshopy pro žáky ZŠ
    • Mezinárodní projekty Erasmus+

Žáci školy se zúčastňují velkého množství sportovních soutěží. Každým rokem se dívky a chlapci naší školy umisťují na předních místech v celoroční soutěži středních škol okresu Prostějov.

Škola se profiluje na veřejnosti těmito nejdůležitějšími akcemi:
    1. Gastroden - veřejné praktické závěrečné zkoušky oboru číšník
    2. Hanácká barman show - barmanská soutěž juniorů
    3. Vánočními výstavkami dovedností žáků všech oborů v Národním domě, navozující atmosféru nejhezčího ročního období.
    4. Ekojarmark - každoroční akce na prostějovském náměstí u příležitosti "Dne Země", na které má naše škola vždy svůj stánek
    5. Den Evropy - prezentace evropských zemí jednotlivými školami na náměstí v  Olomouci
    6. Burzy škol - náborové prezentace škol v okresech Prostějov, Olomouc, Přerov, Vyškov, Blansko a Kroměříž
    Kromě těchto stěžejních akcí zajišťují žáci oborů číšník a kuchař spolu se svými UOV rauty pro mnoho organizací.

Účast v soutěžích

Vyvrcholením mimoškolní práce a ukázkou dovedností a schopností je účast v soutěžích. Každoročně probíhají na SOŠ školní kola soutěží v odborných dovednostech a jiných činnostech ( sportovní, poezie, matematické, cizí jazyky apod. ). Na základě jejich výsledků jsou potom nejlepší žáci vybíráni do oblastních a celostátních kol jednotlivých soutěží. O častých výrazných úspěších našich žáků informujeme na našem facebookovém profilu.

Edit Album Re-Order the Album Images

Sport ve škole